logo

Select Sidearea

Populate the sidearea with useful widgets. It’s simple to add images, categories, latest post, social media icon links, tag clouds, and more.
hello@youremail.com
+1234567890
 

Hizmetler

İstanbul Pazarlama > Hizmetler
Kurulum Hizmetleri

Kurumsal sistemler genelde zaman kritik süreçleri yöneten kritik uygulamaları barındırır. Bu durumda özellikle mevcut BT altyapılarına entegre edilen yeni sistemlerin sorunsuz kurulumu ve devreye alınmaları çok önemli olmaktadır. Bu işlemlerin titiz bir şekilde, ilgili ve deneyimli uzmanlar tarafından planlanması, kurulumların gerçekleştirilmesi ve gerekli durumlarda test edilmesi gerekmektedir. İstanbul Pazarlama olarak, Donanım ve Yazılım kurulum hizmetlerini uzman ve deneyimli kadrolarımızla gerçekleştirmekteyiz.

Bakım ve Destek Hizmetleri

Artan uzmanlık çeşitliliği ve artan uzmanlık gereksinimi, kurumların belirli uzmanlık alanlarında kurum dışından destek almasını gerekli kılmaktadır. İstanbul Pazarlama olarak, müşterilerimize istenilen Hizmet Seviyesinde aşağıdaki uzmanlık alanlarında , Teknik Destek Hizmeti sunmaktayız:

 

 • IBM AIX, Linux, Windows İşletim Sistemleri
 • IBM HACMP, MS Cluster, Linux Cluster Kümeleme Yazılımları
 • IBM SAN Switch
 • IBM TSpectrum Protect Yedekleme Yazılımı
 • Lotus Notes / Exchange  Yazılımı

 

Bu hizmetler iligili sertifikalara sahip, deneyimli uzmanlarımız tarafından sağlanır. Önerilen başlıca Hizmet Seviyeleri şunlardır :

 

 • Arıza durumunda, yerinde ve/veya uzaktan destek hizmeti (5/8 veya 7/24)
 • Yukarıdaki hizmet içeriğine ilave olarak, önceden belirlenen günlerde müşteri yerinde performans analizi, sistem loglarının incelenmesi, fix/patch danışmanlığı, kapasite planlaması vs. gibi hizmetler
 • Release/versiyon yükseltme planlama, danışmanlık ve uygulama hizmetleri

 

Bu hizmetler arıza durumunda (per call) veya yıllık destek anlaşmaları satın alınabilir.

Uzaktan İzleme

Günümüzde BT sistemlerinin uzaktan izleme (monitoring) ve yönetim hizmeti, gittikçe artan oranda talep edilmektedir. Uzaktan İzleme için gerekli ayar ve izinlerin gerçekleştirilmesi ve ilgili yazılım agentlarının kurulmasından sonra, izleme (monitoring) hizmetleri verilmeye başlanır. Böylelikle kritik sistemlerle (donanım ve/veya yazılım) ilgili oluşan mesaj ve uyarılar anında İstanbul Pazarlama’nın Destek Merkezine ulaşır. Böylece çok hızlı bir şekilde sisteme müdahele edilebilir.

 

Bu hizmet kapsamında yapılan izleme, veri toplama ve analizler sayesinde, sistemlerin çalışmasını ve/veya performansını olumsuz etkileyecek sorunların önceden tahmin edilerek, gerekli önlemlerin alınması mümkün olmaktadır

Yedekleme ve Olağanüstü Durum
 • IBM Olağanüstü durum Hizmetleri
 • Barındırma Hizmetleri
 • Kiralama Hizmetleri

 

İstanbul Pazarlama olarak, Kurumsal Yedekleme ve ODM hizmet projeleri sunuyoruz. Bu konudaki hizmetlerimiz:

 

 • Müşteriye özel Yedekleme ve ODM politika ve kavramlarının belirlenmesi,
 • Kurulumların gerçekleştirilmesi,
 • ODM testlerinin yapılması ve
 • Gerekli yerinde ve/veya uzaktan destek

 

konularını kapsamaktadır.

 

Dış Kaynak Kullanımı

Uzmanlığımız olan konularda, müşteri ve projenin ihtiyaçlarına göre Dış Kaynak Kullanımı hizmeti verilir. Bu konuda eleman kiralama ve/veya belirli bir hizmet seviyesinin taahhüt edildiği eleman + destek hizmeti şeklinde seçeneklerimiz vardır.

Eğitim Hizmetleri

Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, IBM kullanıcı ve Admin eğitimleri, bu konuda uzmanlaşmış eğitmenlerimiz tarafından IBM onaylı olarak verilmektedir.

 

Eğitimler firmalara özel eğitimler olup istenilen tarihlerde düzenlenebilmektedir. Her bir eğitim için katılımcı sayısı, sınıf kapasitesi ile sınırlıdır.

 

Eğitim İhtiyaçlarınıza göre detayları öğrenmek için bizi arayınız.