ÜRÜNLER
IBM QRADAR

 

IBM QRadar Security Intelligence Platform

Ağ güvenliği tehditlerini saptayacak ve koruma sağlayacak gelişmiş yazılım

IBM ® QRadar ® Security Intelligence Platform (SIEM), log yönetimi, anormallik tespiti, güvenlik yönetimi, risk yönetimi ve adli olay soruşturmasını tümleşik bir mimari sağlar.  Zeka, entegrasyon ve otomasyon kullanılarak 360 derece güvenlik sağlayan bu çözüm, üstün tehdit algılama ile daha fazla kullanım kolaylığı ve potansiyel olarak daha düşük toplam maliyet sunar.

IBM QRadar Security Intelligence Platform ürünleri şunları sağlar:

  • Günlük, akış, güvenlik açığı, kullanıcı ve varlık verileri analizi için tek bir mimari.
  • Yüksek risk taşıyan tehditleri belirlemek için neredeyse gerçek zamanlı ilişki ve davranışlarda olağandışı durum tespiti.
  • Milyarlarca veri noktası arasından yüksek öncelikli olay belirleme.
  • Ağ, uygulama ve kullanıcı etkinliğine ilişkin eksiksiz görünürlük.
  • Log toplama, ilişkilendirme raporlama yetenekleriyle otomatikleştirilmiş mevzuata uygunluk.

 

Product editions:

IBM Security QRadar Incident Forensics: Bir potansiyel saldırganın tüm eylemlerini adım adım takip eder, kötü niyetli olduğundan şüphe edilen ağ güvenliği olaylarını adli açıdan kapsamlı bir biçimde soruşturmanıza olanak sağlar. 

IBM Security QRadar Log Manager: Büyük hacimli ağ ve güvenlik olayı log’larının toplanması, analiz edilmesi, arşivlenmesi ve depolanması için yüksek performans sağlar. 

IBM Security QRadar QFlow Collector: IBM Security QRadar SIEM ve akış işlemcileri ile bir arada kullanıldığında Katman 7 uygulama görünürlüğü ve akış analizi sağlar, ağınızdaki etkinlikleri anlamanıza ve gerekli yanıtları vermenize yardımcı olur. 

IBM Security QRadar Risk Manager: Riski azaltmak ve mevzuata uygunluğu artırmak için ağ topolojisini, anahtar, yönlendirici, güvenlik duvarı ve İzinsiz Girişi Önleme Sistemi yapılandırmalarını izler. 

IBM Security QRadar SIEM: Ağ üzerinde yayılmış binlerce aygıt uç noktasından ve uygulamadan gelen günlük kaynağı olay verilerini birleştirir. Gerçek tehditleri hatalı pozitif sonuçlardan ayırmak amacıyla, işlenmemiş verilerde anında normalleştirme ve ilişkilendirme etkinlikleri gerçekleştirir. 

IBM Security QRadar VFlow Collector: IBM Security QRadar SIEM yazılımı ile bir arada kullanıldığında sanal ağ trafiğine yönelik Katman 7 uygulama katmanı görünürlüğü sağlar, ağınızdaki etkinlikleri anlamanıza ve gerekli yanıtları vermenize yardımcı olur. 

IBM Security QRadar Vulnerability Manager: IBM Security QRadar Vulnerability Manager, ağ aygıtı ve uygulama güvenlik açıklarını proaktif olarak keşfeder, çözüm ve risk azaltma etkinliklerine bağlam ekler ve bunların önceliklerinin belirlenmesini destekler. 

Daha fazla bilgi için: http://www-03.ibm.com/software/products/tr/qradar

İletişim formunu doldurarak bizimle irtibata geçebilirsiniz. 

 

İlgili Dokümanlar